Print this page
W Krakowie twórczo dla zdrowia BarbaraALane/www.pixabay.com

W Krakowie twórczo dla zdrowia

Academia

2017-02-24

Nowe leki antydepresyjne, inteligentne urządzenie do monitorowania astmy czy komputerowy odcisk palca – najciekawsze wynalazki z całego kraju, opracowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i poprawie zdrowia, będzie można poznać w piątek, 3 marca na kampusie Politechniki Krakowskiej. Eksperci podpowiedzą też, jak skutecznie sprzedać swój innowacyjny pomysł. Tak zapowiada się tegoroczny „Dzień Wynalazków”

 

To już trzecia edycja tego wydarzenia, organizowanego przez INTECH PK i stworzonego z myślą o upowszechnieniu nowatorskich rozwiązań, opracowanych przez naukowców z Politechniki Krakowskiej i innych politechnicznych uczelni.

 

– Bardzo skrupulatnie selekcjonujemy napływające do nas zgłoszenia. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy tych twórców, którzy w najciekawszy i przełomowy sposób podeszli do tematów, które mogą mieć zastosowanie w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja bezpiecznych leków czy zielona chemia – wyjaśnia wiceprezes INTECH PK Krzysztof Oleksy, koordynujący proces wyboru wynalazców.

 

Kolejnym punktem „Dnia Wynalazków” będzie dyskusja ekspertów dotycząca najskuteczniejszych sposobów na wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań, często powstających w uczelnianych laboratoriach. Z wiedzy specjalistów skorzystają też wszyscy ci, którzy myślą o założeniu swojego start-upu. Ostatnim akcentem wydarzenie będzie speed-dating.

 

W tym roku chcemy jeszcze mocniej wesprzeć politechnicznych wynalazców w poszukiwaniu partnera biznesowego. W programie Dnia Wynalazków znalazł się speed-dating, podczas którego twórcy nowych rozwiązań będą mogli bezpośrednio porozmawiać z funduszami inwestycyjnymi czy firmami, które są zainteresowane wykorzystaniem prezentowanych wynalazków w swojej codziennej działalności – opowiada prezes INTECH PK, Izabela Paluch. Porozmawiać będzie można m.in. z funduszami inwestycyjnymi YouNick oraz Innoventura, a także z największym polskim portalem crowdfundingowym PolakPotrafi.pl.

 

Zbliżający się Dzień Wynalazków ma więc bardzo praktyczny charakter. Powinien wziąć w nim udział każdy, kto na poważnie myśli o skomercjalizowaniu swojego wynalazku lub przymierzający się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, opartej o innowacyjny produkt lub usługę.

 

Udział w Dniu Wynalazków jest bezpłatny – wystarczy wcześniejsza rejestracja na stronie: http://dw2017.evenea.pl, gdzie odnaleźć można także szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

 

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: YouNick oraz Innoventure. Patronat honorowy nad Dniem Wynalazków objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rektor Politechniki Krakowskiej i Urząd Patentowy RP.

 

Dzień Wynalazków jest również wspierany przez szereg organizacji, instytucji i firm, którym bliska jest idea innowacyjności. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Top500 Innovators, South Poland Cleantech Clusters, Nordic House Kraków Poland, PolakPotrafi.pl, Polska Innowacyjna, Instytut Kościuszki, Innovation Forum, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Sher.ly, AlSiTech, FlexAndRobust Systems oraz szereg podmiotów ze środowiska Politechniki Krakowskiej: Centrum Transferu Technologii, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Samorząd Studentów, Samorząd Doktorantów oraz Stowarzyszenie Wychowanków.

 

Wydarzenie „Dzień Wynalazków 2017: Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia” jest realizowane dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

 

 

 

Oceń artykuł
(0 głosujących)